... život je krátký - a proto žiju na plné obrátky !

Srpen 2008

Bc. Kazma

23. srpna 2008 v 2:05 | Kazma |  Novinky
Tak jste si asi všimli, že tady poslední dobou už hodně dlouho nikdo neposekal tenhle trávník. Toto drobné zaváhání creativní činnosti tohoto blogu, jež se projevilo menší absencí článků, bylo zapříčiněno tím, že jeho autor skládal hned po maturitě a prvním pohlavním styku, další důležitou životní zkoušku.
Po tří týdenním stresování, psychování, meditování a rozjímání ve snaze se co nejvíc naučit, slavnostně prohlašuji, že jsem tento týden ve středu úspěšně složil státní zkoušky a obhájil svoji bakalářskou práci, čímž jsem se stal úspěšným absolventem 1. stupně vysokoškolského studia a můžu se od teď hrdě honosit titulem bakalář.
K čemu že to je ? To ví přece každej - můžete si všude před jméno psát písmenka "Bc." (např.: na vizitku, na zvonek, tetování na záda, atp...). První písmenko by mělo znamenat něco jako Borec - Bouchač, bo tak něco. A to druhé zřejmě něco podobného. Mezi další běžné výhody patří exkluzivní pracovní nabídky z celého světa, nástupní plat 80 litrů čistého, všeobecné společenské uznání a možnost prohlašovat, že jsem vysokoškolák, čímž výrazně stoupá můj inteligenční quocient. No není to skvělé ?
Pamatuji si jako dnes, když jsem seděl na základní škole ve své odrbané, pokreslené a kružítkem prošpikované lavici a naše třídní se nás ptala, co že by jsme chtěli po základce dělat ? Vždy jsem patřil mezi ty předpisově "hloupější" a držel si takovou tu střední linii, kdy to nebyl ani průser, ale ani na nominaci do krajského kola v matematickofyzikální soutěži. Ne snad, že bych na to neměl, ale bavilo mě chodit ven a dělat bugr s kamarádama daleko víc, než psát úkoly a připravovat se na další školní den. Mimo to jsem byl vždy třídní šašek - z každýho jsem měl čurinu a každej ji měl zase ze mě, což bavilo mě i ostatní, takže všichni kromě kantorů byli vlastně spokojeni.
Většina z nás odešlo na učňáky a asi jen 6 lidí z celé třídy (ve vetšině případů šlo o přeborníky v matematickofyzikálních soutěžích) zvedlo ruku, že jde na střední. Mezi těmi šesti vztyčenými lokty, byly tenkrát i moje. Tehdá jsem sklidil kolektivní výsměch od všech spolužáků a pochybný pošklebek ze strany učitelky. Nevadilo mi to - věděl jsem co chci a věděl jsem, že to dokážu! Jen jsem se tenkrát v duchu pousmál a řekl si: "Jen počkejte zmrdi :) ... kdo se směje naposled ..."
Čtyři roky na to jsem stál na pódiu a slavnostně přebíral své maturitní vysvědčení ... vzpomenul jsem si na situaci ze základní školy a jen jsem se v duchu pousmál ...
Na střední to bylo velmi podobné - spousta lidí šla do fachy a zbytek šel studovat vysokou. Opět jsem hrál roli třídního klauna, a opět jsem vyznával taktiku boje : "Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat". Při diskuzích o tom, kdo co dál, jsem se se svým bizardním rozhodnutím - jít studovat vysokou školu setkal opět s podobně posměvnými reakcemi.
Za sedm dní, budu stát na pódiu s placatou čepicí na hlavě a budu přebírat vysokoškolský diplom. Hádejte co udělám, až ho dostanu do ruky a pevně ho v ní stisknu ...
Pozn.redakce: Tímto příspěvkem bych chtěl poděkovat všem těm, kteří mi během mých studií jakkoliv pomohli a pokorně jim vzdát svůj vděk a hold. No a pro všechny ty, co se mi tehdá smáli snad už jen : "Za měsíc nastupuji v Praze na magisterské studium" ... a tím to rozhodně nekončí - naopak ! ;)
Děkuji za pozornost
Bc. Kamil Bartošek ... :)) no ty woe !

Stream.cz/Kazma

3. srpna 2008 v 11:15 | Kazma |  Videa
Dobrý den,
dnes bych vás chtěl upozornit na svůj profil na Streamu (www.stream.cz/Kazma), kde už nějakou dobu uploaduji svá videa a stává se tak z toho takový malý videoarchivek mých - našich nejúspěšnějších video-kousků. Za dobu působnosti tohoto blogu bylo natočeno X videí. Spousty z nich už jsou fuč a zbyly po nich jen mrtvé odkazy. Videa, která se podařilo zachránit budou proto uschována právě tady a budou zde postupem času pravidelně přibývat jak kousky starší, tak snímky nové z produkce blogu Kazma.cz
Takže pokud si chcete připomenout staré časy, kouknout na videjka nebo si k nim třeba přečíst zde nikdy nezveřejňěné komentáře, koukněte právě >> ZDE <<
Tímto také nastálo umisťuji odkaz na tuto video-galerii do "Zajímavých odkazů" na tomto webu (vlevo dole pod menu) pod názvem Kazma's VideoAlbum přímo nad Kazma's FotoAlbum. Děkuji za pozornost ... enjoy the movies ;)

I'm back ...

2. srpna 2008 v 18:45 | Kazma |  Novinky
Tak jsme z filmovky o5 z5. Akci bych hodnotil tak trošku průměrně. Ze čtvrtku na pátek jsme se lehce zťali a pátek se až do soboty nesl v rytmu chill-out odpočinku, válečky u vody a večerních projekcí na námku. Ač jsem "domorodec" - na filmovce jsem byl poprvé a řek bych, že to co jsem o ní ty roky doteď slyšel, bylo možná větší než samotná filmovka doopravdy je, ale možná je to jen tím, že jsme si nevybrali ty správné dny. Každopádně jsem rád, že jsem tam byl a bylo to rozhodně v cajku - nebudu se bránit příštím ročníkům. Fotoz ani videoz nemám ... nějak poslední dobou nemám chuť fotit ... sorry.
BiG ThAnX Kosťovi (kazy), který nám poskytl odvoz i luxusní azyl ;)