... život je krátký - a proto žiju na plné obrátky !

Květen 2008

26.5. Birthday ... nebo birdday ? ... asi spíš beerday

26. května 2008 v 7:00 | Kazma |  Novinky
Tak dnes je tomu přesně 23 let, co jsem poprvé spatřil světlo světa. Pamatuju si, že když jsem byl menší, vždycky jsem si říkal: "Až mi bude přes dvacet, to už budu velkej dospělej chlap" ... dnes je mi už 3 přes dvacet a cejtím se pořád stejně, jako v dobách když jsem tohle říkával. Snad jen s tím rozdílem, že si teď říkám to samé o třicítce. Nevím, kdy se člověk stává tím velkým, dospělým chlapem, ale když se tak zamyslím nad tím číslem 23, musím říct, že mě až děsí výše oné číslovky. Nějak to všechno strašně rychle utíká, kruci. A nejhorší na tom je, že to je zrovna asi ta lepší polovina pobytu na této planetě. Už nějak pociťuju, že začínám řešit takový ty věci, který jsem dřív neřešil, takové ty - "dospělé". A to mě možná docela děsí. Každopádně se nedá nic dělat, člověk se musí přizbůsobit přirozenému vývoji a držet s ním temto.

23 ...
Když se tak zamyslím nad svou dosavadní třiadvacítkou, můžu říct, že 23 kartónů cigaret jsem už určitě vykouřil, 23 jointů bez pochyby taky, 23krát jsem se už rozhodně střískal jako pes, s 23 ženami už jsem určitě něco měl, s 23 ženami jsem ještě nesouložil, 23x jsem si už určitě nabil držku, 23x jsem už určitě někoho pobavil, 23x jsem už bezpochyby někoho nasral, 23 tisíc jsem už určiě vydělal, 23 tisíc jsem už určitě uvalil, 23 chyb jsem v životě už určitě nasekal a 23 dobrých skutků snad taky ...

Dary a přání příjmám jen v číselné podobě a to na č.ú.: 27-9994930247/0100, variabilní symbol : V$echno nejlep$í

Pozn.redakce : Při této příležitosti budu samozřejmě pořádat posezení, potančení, pojezení, pokouření, pokalení a posouložení pro každého kdo bude chtít přijít a zapít se mnou tento "můj den". Akce se je zatím "under construction", ale v nejbližší době se o ní ve formě pozvánky dozvíte na tomto blogu. Díky, mějte se ;)

Malé ohlédnutí za předešlými dny, aneb pohled do študákovi duše

25. května 2008 v 16:37 | Kazma |  Novinky
Dobrý den, dobří lidé. Už jsem vás docela dlouho nechal čekat a nenahodil žádný update, tak jsem si dnes našel chvilku a pokusím se to napravit. V poslední době je docela šrumec ve škole, takže nemám moc čas ani pomyšlení věnovat se nějaké kreativnější činnosti, která by vás potěšila. Termín odevzdání bakalářek už klepe na dveře a já každým dnem upgraduji, dolaďuji, šmelím, formátuji, zalamuji, řeším anotace, vedoucí, oponenty, posudky, do toho všeho se to ještě všechno překládá, nakládá a zase vykládá, abych mohl odevzdat svoji velkolepou práci na téma "Trading - Obchodování na komoditních trzích", za kterou bych měl v následujících měsících obdržet čestný, šlechtický titul Bc. jež bude mé ctěné jméno provázet po celý život a udělá mi ho tak krásnější, šťastnější a spokojenější až do naplnění mých dnů.
Z akcí, které se odehráli v posledních dnech a stály za zmínku bych vypíchnul takovou menší opíkačko-roštovačku u nás na privátku, která se konala při příležitosti vzácné zahraniční návštevy z UK. Zvláštností této akce bylo především to, že prakticky celá probíhala v prostorách závěsného vozíku.
>> FOTOREPORT ZDE <<

Další zajímavá akcička proběhla v myslivně v Uherském Ostrohu, kde Adam Severa (jméno vám může být povědomé) pošéfoval nějaký prostory, bečku, aparatůru, maso, kopačák, pár lidí a docela šlušně se zakalilo a zarapovalo (druhá flow verze oblíbeného tracku "Peněženka", jež se stal bezkonkurenčním fenoménem na naší rapové scéně, nadupaná tučnými beaty v podání MC WADa už je v dílně a pracuje se na ní. Co nevidět ji čtenáři tohoto blogu budou mít šanci shlédnout a poslechnout).
>> FOTOREPORT ZDE<<

No a konečně poslední dobrá věc se podařila včera, kdy se odehrála paintballová řežba s Walking man Corporation na hřišti v Žopech u Holešova. Pohodová střílečka po dlouhé době a taky taková malá předpříprava před paintballem v produkci Kazma blogu ... coming soon
>> FOTOREPORT ZDE<<

Jak rozklingat klingač ...

13. května 2008 v 15:12 | Kazma |  Videa
Wazzup fellas, dneska tady mám takovej malej video-tutoriál týkající se signalizačních zařízení na železničních přejezdech. Určitě to pár z vás zná, většina ale myslím ne. Jde o to, že signalizační zařízení na přejezdech fungují na principu elektrického obvodu a vodiče. Koleje jakožto el.obvod vedou proud, ale před železničními přejezdy jsou tyto koleje mírně rozřezány a vznikají tak spáry, které vedení el.proudu přeruší. Když pak před takovým přejezdem jede vlak, svými ocelovými koly spojí spáry, čímž dojde k uzavření el.obvodu a signalizační zařízení začne blikat a vydávat známý tón signalizující příjezd vlaku.
Říkáte si, no a co s tím ?
Přece nebudu velkým kolem od vlaku přejíždět po kolejích ? Jasně, k aktivaci tohoto primitivního zařízení z let, kdy se naši předkové proháněli po Vysočině na velbloudech stačí jakýkoliv vodič, např. mince. (nebo taky porcelánový talířek, že woe)
Říkáte si, na co mi to bude ?
Tento trik se dá skvěle využít v různých životních situacích. Jak vás bystřejší už jistě napadlo - je například vhodný při úniku před zákonem. Třeba když ukradnete auto - fičíte si to v novým fáru, trošku tomu pokouříte a ve zpětném zrcátku uvidíte modré majáčky. Každej řadovej, neinformovanej zloděj (ten, který nečte Kazmův blog a je tak cool, že neví co je plot) začne ujíždět jako vocas a buď to časem někam nakouří, nebo ho prostě skřípnou, protože on narozdíl od auta za ním nemá v káře vysílačku a na svém kanálu dalších 30 kamarádu, kteří jsou mu okamžitě ochotni pomoct. Kdežto informovaný zloděj (to jest ten, který čte Kazmův blog a není cool, ale plot) si to s policíí v zádech chytře zamíří k nejbližšímu železničnímu přejezdu, trošku na to šlápne aby získal před pronásledovateli větší náskok, přejede přejezd, rychle vyskočí z auta a utíká ke kolejím. Vytasí peněěěěženku, položí minci na příslušné místo, sedá do svého nového auta a za pískotu pneumatik odjíždí v oblaku kouře. Chytrý ne ? .... hmmm, no tak jo ... sorry

To zas budou mít ČD problémů, až to polovina blbečků, co to tady uvidí, začne zkoušet :)

Kdo čte Kazmův blog ... nebude cool, ale plot ;)

8. května 2008 v 2:35 | Kazma |  Videa
Zdarex lidi, tak příprava na bakalářské zkoušky je v plném proudu a většina z vás dolaďuje a překládá své bakalářské práce, aby je v řádném termínu zvládla odevzdat. Musím se přiznat, že můj Bc. status vypadá zatím tak, že přemýšlím co a jak, s kým, za kolik a proč, ale popravdě jsem ještě ani neotevřel Word. To ovšem neznamená, že by mě opustila "umělecká" můza ... pro všechny co jste na tom podobně - stay cool and jerk it out, nějak to dopadne :)