... život je krátký - a proto žiju na plné obrátky !

Říjen 2007

What goes up ... must come down

16. října 2007 v 23:57 | Kazma |  Novinky
Tak jo lidi, tohle je jedno z posledních info z našeho road tripu. Opět rychlá, geografická rekapitulace : tákže ... z Portlandu, kde jsem se ohlásil naposled, jsme pokračovali přes státy Washington, Idaho, Montanu až do Wyomingu, kde jsme zcheckli Yellow Stone a vraceli se pomalu zpět do Colorada. Zlomili jsme hranici 10 000 kilometrů a teď už jsme zase "doma" v "rodném" Denveru a vybavujeme poslední věci před velkým návratem domů, do České Republiky. V plánu už je dnes jen zápas NHL (Colorado Avalanche VS Calgary Flames) a pak už jen čááááu, konec, šmitec a adios amerikos. Je to zvláštní pocit. Opouštíme zemi, která se na téměř půl roku stala našim domovem. Možná si řeknete "5 měsíců ... wo nic nejde, jedeme domů". Ale je to právě naopak. Máte tu vlastní postel, vlastní dům, práci, oblíbenou hospůdku, restauraci, kamarády ... prostě život. Asi žádná jiná země vám nedá takový pocit domova jako právě Amerika. Takový pocit, že právě vy sem patříte. Mám dojem, že spíš svůj domov opouštím, než se do něj vracím. Ale nedá se nic dělat. Každá sranda jednou končí a teď došlo i na tuhle. Asi bych měl celou tuhle show nějak zhodnotit, ale nenapadá mě slovo, které by bylo hodno postavit se vedle toho, co jsme tady zažili. Zkusím to takhle : Představte si, že se svými kamrády nastoupíte doma do letadla a vystoupíte v zemi, kde je všechno úplně jiné, šílené, neskutečné a úžasné. To o čem celou dobu jen slyšíte a znáte z filmů a televize je najednou přímo před vámi. Zabydlíte se, začnete dělat práci, která vás baví a denně naplňuje novými poznatky a zážitky. Po 4 měsích práce, kalení, pařeb a všeho co tahle země nabízí máte vydělanej dostatečnej balík, aby jste se se svými přáteli sbalili, vzali káru a na měsíc vypadli cestovat po USA. Měsíc spáváte po motelích, ve stanu, na plážích, ostrovech a svobodně si objíždíte jedny z těch nejkrásnějších míst této planety o kterých se vám před tím ani nezdálo. Jeden den spíte na dně Grand Canyonu a druhý už sedíte v nejdražším casinu světa ve Vegas a roztáčíte ruletu. Co jsme po cestě všechno zažili, viděli a s čím vším jsme se potýkali se tady nedá slovy popsat a kdo to někdy nezažil, těžko si to dokáže představit. Těžce se po tomle necelém půlroce vracím domů a těžce se mi to tu opouští.
Většina lidí co znám jezdí na tyhle programy jen pro peníze. Dofičí někam, makaj tam 4 měsíce jak šroubci, vemou si svejch 150 a frčí domů. Nezažili téměř nic, neviděli nic co je dál než 100mil od jejich pracoviště, ale dovezli si s sebou balík peněz, za který si pak doma koupí hadříky a sračky - největší hloupost, kterou můžete udělat. Já jsem sem nejel kutat zlato, jel jsem sem poznat Ameriku a dát si tu vysněný road trip. Vydělal jsem tu peníze, které jsem ani v životě pohromadě neviděl, vracím se domů a nemám ani cent, ale vracím se s úsměvem na tváři ... s úsměvěm, který Vám ani sebevíce ciferná suma na výpisu z Vašeho účtu nikdy nevykouzlí. Tento program by neměl být o pěnězích a lidé, kteří sem jezdí jen kutat jsou chudáci, kterých je mi líto. Možnosti jsou totiž daleko větší a principy vyšší. Utratit peníze v ČR budete mít v životě možnost ještě tolikrát, až Vám z toho bude špatně. Ale tady ? V tomhle věku, v tuhle dobu, v takové sestavě ? Tahle možnost se mnohokrát v životě nenaskytne a už se nemusí nikdy opakovat. Proto je potřeba chytit ji přímo za prdel. Vracím se domů s prázdnou kapsou a přesto se cítím daleko bohatší než lidé, kteří z tadyma vozí dollary po pytlech. Investoval jsem své peníze do toho nejlepší fondu na světě .. jmenuje se "život". A buďte si jistí, že lepší investici už neuděláte. Tenhle fond totiž nikdy nezkrachuje, nikdo Vám jej v životě neveme a vždycky bude jenom Váš. Nemám ani floka, ale cítím se jako vítěz. Viděl jsem a zažil věci, které spousta lidí nikdy v životě nepozná. Jsem si jistej, že jsme tenhle program vzali za správný konec a vycucali z něj maximum až do dna. Je to přesně o tom ..
Když už jsem u toho závěrečného hodnocení, nerad bych zapoměl na jednu důležitou věc. Chtěl bych tady složit poklonu, úctu, dík a ReSpEcT všem, kteří tu byli se mnou. Nejen Georgovi a Zetorovi, kteří nás bohužel po 4 měsících opustili, ale především klukům z road trip a to Rabbitovi, Sewitchovi a Mártymu. Všechno co jsem Vám chtěl kluci říct, jsem Vám už řekl při naší závěrečné pitce tady v Denveru. Přes všechny ty slasti i strasti jsme to zmákli a bylo to neskutečné. Jste borci, které v životě nic nezastaví a v tomhle světě se nikdy neztratíte. Bylo mi ctí s Vámi strávit nejlepší prázdniny mého života a nikdy na to nezapomenu ... ReSpEcT ... bylo mi ctí pánové.
Co jde nahoru, musí jít i dolů. Je to tady ... show skončila ... zpátky na zem ... zpátky do reality. Nedokážu si ani představit, že za pár desítek hodin už budu v ČR, v tom našem malém městečku. Nedá se nic dělat, teď už jen zvládnout dekompresi, aklimatizaci, přepnout se do režimu ČR a zařadit se zpět do toho starého, klasického, stereotypního, konzumního života a snažit se dělat vše proto, aby takový nebyl. Mějte se jak chcete lidi, já fičím na hokej ! ... jak přiletím, dáme si někde všeci pořádně do trumpety. LET'S GOOO AVALANCHE !!!
Pozn.redkace : Šafránku !! 18.09.2007 v 17:55 Středo Evropského času - Praha - Ruzyně - Arrivals. Esli tam woe nebudeš stepovat s flašů slivovice a pugétem růží, tak spím ve Four Seasons a pošlu ti složenku !! Budu se těšit brácho ... ;)
EVERYTHING IS POSSIBLE IF YOU BELIEVE ...

Pokračujeme v krasojízdě

11. října 2007 v 9:27 | Kazma |  Novinky
Zdravím, zdravím Czech Republic !
Po delší pauzičce nahazuji další update z našich cest. Sorry, že jsem to tu nechal chvilku ladem, ale díky bohu mám pořád lepší věci na práci, než sedět u počítače a věnovat se virtuálnímu světu.
Ani teď se mi u toho nechce civjet, takže plácnu jen velmi hrubé shrnutí pokračování naší cesty z ptačí perspektivy, protože z té lidské je to na velkou knihu o které nepochybuji, že by se stala bestsellerem.
Tááákže ... po San Diegu, o kterém jsem se zde zmínil naposledy, jsme dále pokračovali po pobřeží Californie a několik dní jsme popojížděli po těch nejkrásnějších plážích jako jsou třeba Orange County, Newport Beach, Huntington Beach, Malibu, atp.. a věnovali se čistě rekreačním a sportovním činnostem. Po několika koupacích a surfovacích dnech jsme se vydali do již zmiňovaného Los Angeles a projeli místa jako Beverly Hills, Hollywood a dalších pár, které v tomhle špinavém, bohem zapomenutém místě ještě stojí za to vidět. Po zchecknutí L.A. jsme se rozhodli nalodit na mořské plavidlo a přečkat 3 dny a 2 noci na ostrově Santa Cruz. Tohle se nám podařilo pouze do poloviny, protože hned první naši noc se stal Santa Cruz Island obětí hurikánu a po probdělé noci strávené držením našeho stanu, jsme se museli evakuovat zpět na pevninu. Po tomto krásném zážitku jsme pokračovali na sever přes Santa Barbaru, San Jose a Oukland až do San Francisca. V San Franciscu jsme strávili 4 nádherné dny a 3 noci a opět jsme zcheckli vše co stojí za to. Od jednoho z nejkrásnějších a nejdelších vysutých mostů na světě Golden Gate, až po tu nejvostřejší věznici světa Alcatraz. Nyní se už nacházíme ve státě Oregon a momentálně vegetujeme ve městě Portland. Dalším naším cílem je Yellow Stone National Park, kde máme v plánu strávit 2 noci a pak už jen Denver ... Londýn ... Praha ... Kunovice ... do prdele ...
Mějte se podle svých představ, za chvilku jsem doma ;) ... a se mnou přijde zákon ... Když jsme u toho zákona ...víte jak vypadá pokuta na 1000$ od Californské dálniční policie za svištění po dánici 160 kilometrovou rychlostí místo předepsaných 90ti km/h ? Check it out (zákrok jako vystřižený z pořadu Cops na Reality TV ... už chybělo jen "Put your motherfuckig hands up and down on your face !")

Pozn.redakce : Tímto bych chtěl založit fond na záchranu rasově diskrminovaných bílích řidičů pobývajících na území Spojených Států, jehož se stávám samozvoleným patronem. Vaše dobrovolné příspěvky v minimální hodnotě 100 ubohých korun českých můžete zasílat číslo účtu : 210279265/0300, variabilní symbol : prase v žitě. Výtěžek z této akce bude věnován na záchranu Kamila Bartoška a nákup nejnutnější životních potřeb, poté co bude po návratu z USA vyhoštěn z domova jeho vlastní rodinou. Děkuji všem, kteří se rozhodli přispět na dobrou věc ...
Jinak jsem taky nahodil nové fotečky do naší galérky, takže koho to zajímá a ještě nové neviděl - >> ČEK IT AUT RAJT HÝÝR <<