... život je krátký - a proto žiju na plné obrátky !

Dost !

11. března 2006 v 13:19 | Kazma |  Novinky
Dneska jsem si dal svou poslední cigaretu ...
Vím, že spousta lidí co mě zná se už nad touto mou první větou pousměje se slovy : "Jááásně Kazmo, to už tady bylo milionkrát", ale tentokrát to už fakt mrdám, už je toho fakt dost a v nejlepším je stejně třeba přestat. Prostě už jsem si svoje odkouřil, zkusil jsem to, vím jaký to ye a stačí ...čau!

Neříkám, že kouření je špatný, to vůbec ne. Kouření je naopak jedna ze slastí kterou nám tento život nabízí. Konec konců na každé droze je něco dobrého, jinak by je samozřejmě nikdo nebral. Ovšem další věc je, že všechno má 2 stránky, káždá věc na světě má tu "bílou" a tu "černou", ty pozitiva a negativa, ta pro a proti, jedničky a nuly, ano a ne. Prostě všechno má svý klady a zápory a proto by bylo laciný, kouření jen tak odsoudit se slovy, že je to úplně na hovno, zbytečné a bez užitku. Myslíte si, že by 1 miliarda lidí na celém světě denně utratila 16 miliard korun za to co je zbytečné a nepřináši žadný užitek ? To néééé ...

Takže ty klady jak to vidím já a jak jsem měl možnost za těch pár let poznat :
1. POHODA - kouření je vyloženě pohodová záležitost.
Např. Když člověk leží na rokvetlé louce s roztaženejma nohama, rukama za hlavou a sluníčkem nad
hlavou tak cigareta perfektně doplní pohodovou relax atmosféru.
2. VYPLNĚNÍ ČASU - kouření bezvadně zabije zbytečnej čas
Např. Když čekáte na zastávce na autobus. Nemusíte se tam nudit a čekat jak péro než to dovalí, alezapalíte si a je to v cajku.
3. SPOLEČNOST - kouření je rize společenská záležitost.
Kouření Vás seznámí se spoustou nových lidí a zjískáte tak spoustu kamarádů, kamarádek apod. Protože lidé co kouří mají něco společného a mají tak k sobě blíž. (nehledě na to, že se tak seznámíte i se spoustou lidí opačného pohlaví :) ... všichni přece známe tu typickou hlášku :"čau kočko, máš oheň ?")
4. PSYCHICKÉ ZDRAVÝ - kouření sice ubíjí fyzické zdravý, ale na druhou stranu prospívá tomu duševnímu. Lidé co si dají cigárko na chvilku zapomenou na starosti všedního života. Jakoby každej z těch denních problémů a starostí na chvíli mizel s každým výdechem cigaretového kouře. Člověk se uvolní, zrelaxuje, je pak víc v pohodě. Cigareta je prostě antibiotikum na každodenní stres této šílené doby.
(když jsme u těch kladů, kdesi jsem četl, že u kuřáků byla jasně prokázána nižší frekvence Parkinsonovy choroby a Alzheimerovy choroby ... je to proto, že se kuřák většinou nedožije věku, ve kterém by tyto choroby mohly vypuknout) :)
Na druhé straně zápory jsou :
1. FYZICKÉ ZDRAVÍ - kouření je nájemný vrah a vy jste jeho klientem, který si ho sám na sebe najal a ještě jej platí. Je to jasný, před pár desítkami let se o kouření ještě moc nevedělo a nebylo jasně prokázáno, žezpůsobuje smrtelné nemoci, dneska to ví každé malé dítě, a přesto skoro všichni kouří. Mohl bych tady popsat milion nemocí, chorob a sraček který cigarety způsobujou, ale všichni to známe, je to dneska všude ...v reklamách, na billboardech, krabičkách od cigaret, ve statistikách apod. Já se nechci stát součástí nějaké posrané statistiky a zaráží mě jen jedna věc - každý koho se zeptáte na jeho žebříček životních hodnot (teda pokud to není úplný pako) Vám odpoví : "mnooo na prvním místě zdraví, pak rodina, štěstí, peníze, ..."....apod.
Vetšina z nás ho má na špici životních hodnot a přitom si ho takhle každej den dobrovolně kurvíme a ještě za to solíme prachy. Je to jako se vším, tu pravou hodnotu věci si člověk uvědomí až to ztratí (nejen zdraví, ale i holku, přítele, kamarády ...klíče od auta :) ).
2. ESTETICKÁ DEVASTACE - nejde jen o to, že to s Váma jednou zatřepe, ale i to, že postupně to odrovnává různé časti vašeho těla a je to vidět. Za pár let máte zbuby i prsty žluté jako žirafa, vaše kůže stárne daleko rychlej - (vrásky, kruhy pod očima, apod...), jednoduše už od pohledu poznáte kdo už pár let kouří a kdo ne
3. SMRAD - jediný moment kdy cigareta voní je než se zapálí, od tý chvíle z ní už jde jen smrad. Člověk pak "smrdí" kouřem úplně celej, od hader, přes pracky až po auto ...Nám kuřákům to nepřijde, ale zkuste chvíli nekouřit a pak ucítíte jaký to je když do místnosti přijde kuřák, který si byl zrovna venku škrtnout ...hnůj...
4. FINANCE - každá sranda něco stojí a i cigarety se musí kupovat. Vypláznout každej den 4 - 6 pětek za cívky někomu může činit vetší někomu menší a někomu vůbec žadné problémy, řadím se do té poslední skupiny lidí, ale nejsme hloupý a umíme si to zpočítat. Za rok to udělá takovou částko, že člověk jen zklesle pronese : "kua co jsem za to mohl všechno mít" ...Další věc je, že jsou a budou čím dál dražší
5. DNEŠNÍ SPOLEČNOST - v dnešní civilizované euro-společnosti jsou kuřaci na jejím okraji. Kouření už prostě dneska nefičí, postupně se zakazuje kouřit na veřejných místech v hospodách apod. ...Kuřáci jsou prostě čím dál víc diskriminováni. Nehledě na to, že kouření je protě "out", a už i ty holky to spíš odpuzuje. ...by the way - holkám ty cigarety taky nesluší ...
6. ZÁVISLOST - ano, nikotin je navyková látka a lehce se na ní člověk stane závislím ať chce nebo ne. Já ale kua nechi být na ničem závislí, chci si dělat co chci já a ne co chce někdo jinej. Svoboda je přece daleko cenější ...a člověk který je na něčem závislí nikdy nemůže být absolutně svobodný.
Jak jsem již říkal, všechny věci mají dvě stránky a s věcma je potřebova přestat přesně ve chvíli kdy počet záporů překročí počet těch kladů. Cigarety jsou skvělá věc, ale daň za její klady je až příliš vysoká. Proto to balím.
Vím, že to nebude lehký - kouřím 6 let. Možná si říkáte, že to není nic moc, ale dělejte něco co Vás baví 20-krát denně po dobu šesti let a pak se toho vzdejte ...bude to chybět, vím to, ale občas je potřeba se vzdát něčeho co je super pro něco co třeba není tak zábavné, ale je rozhodně cenější.
Taky vím, že už jsem to zkoušel milionkrát. "Posledních" cigaret jsem vykouřil už tolik, že bych z toho spakoval kartáč. Mohl bych Vám tady napsat milion důvodu a výmluv kterými jsem si osparvedlňoval a obhajoval to, že jsem to nezvlád a znovu si na druhej den zapálil, ale vždyť to znáte.
Tentokrát už je ale vážně konec, jednoduše ...kouření už pro mě není, už mi nedává takový potěšení.
Vzkaz pro Vás : Jeden z důvodů proč jsem se rozhodl to sem naspat je, aby to bylo závazné. Protože vím, že co je psáno to je dáno a taky vím, že tento blog sleduje spousta lidí, kteří se kolem mě pohybují tak Vás prosím - Jestli mě někdo od přečtení tohoto článku uvidíte s cigaretou v puse, řekněte mi že jsem sračka, slaboch, ubožák a lhář ... mno a jestli budete mít zrovna náladu tak mi klidně jednu ubalte, abych se probral ! Zároveň taky žádám své nejbližší o trošku tolerance a respektu jestli se k nim teď budu chovat nějak podrážděnějc ...ale to snad zvládnu.
Tento článek nevznikl jako odstrašující materiál prosti kouření, nevznikl ani na podporu kouření, jen z mého pohledu zhodnocuje celou tuhle věc se všemi jejími vlivy a je čistě na Vás co si z toho vemete.Nikoho z Vás nebudu přesvědčovat aby jste začali nebo přestali, dělejte si co chcete lidi, ale já to balím a přecházím tímto na tu druhou stranu barikády a budu za ní stát a jen se na Vás koukat. Protože v závěru je to vždycky jenom na Vás ....
.. Jen takový postřeh na závěr : "Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat." ... HOWGH!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Safránek Safránek | 11. března 2006 v 16:33 | Reagovat

Poslední dobou se s nekuřáctvím roztrh pytel, přestal můj kamarád Wlastik (maillo), zkusil jsem to já (14dní) a teď Kamil, je to obrovská ztráta, zase na druhou stranu. Je to možná správné. Ale Kamile, a toto mi teď věř. Budeš bojovat, víc než si myslíš, né s cigaretou ale se společností. 100% vím, že tím, že si přestal kouřit, nepřestal si chodit s kamarády viz. se mnou atd.... kalit, posedět, strašně se opít, strašně se zk..řit, a tak dále (zkratkou atd.). A V tomto je ta největší váha Tvé vůle. Jestli toto vydržíš. Jako malej kluk, teda malej já nikdy nebyl malej, ale byl to prostě prvák v Kunovicích, vzpomínáš na tu ránní bandu jak se odjebávala do školy, kdy to vedl Štefan, já a Patrik nestíhal, protože mu nenarostli nohy? Tak v tu dobu jsem nechápal jednu věc. TEBE. Člověk jak se nemůže nasnídat, protože měl ranní kopr vztávat(a to mě potvrdí každý, kdo na Mojmíru bydlel,že snídaně nebyl tvůj silný oříšek). A přesto 1. věc, kterou si udělal, jak jsme vyšli zadním východem si strčil tu cigaretu do tlamy a popotáhl. S tím, že musíš posnídat. Je to hrozně dávno, a mnozí na to zapoměli, ale já ne a proto tajně, v koutku své mysli doufám, že alespoň, jednou. Jednou si spolu dáme ještě ttu jednu startku (vždy't je to jenom 60tka a z té rakve díky těm letem už stejně nyvypadneš)...... Mír, a budu tě v tom podporovat, ale opovaž se mi říct, ať si v tvé blízkosti nezapaluju, nebo.....

2 Safránek Safránek | 11. března 2006 v 16:35 | Reagovat

jdu na cígo.....

3 Kazma Kazma | E-mail | Web | 11. března 2006 v 17:53 | Reagovat

jj máš pravdu woe, je to přesně tak jak to říkáš. A to ye právě to nejhorší, že jsem člověk který je společensky založený a často (denně) se pohybuje na místech kde se moc kouří a kde kouření k tomu všemu kouření nezbytně patří, ale říkal jsem si, že bych omezil i to kalení, je to jedna z věcí proč jsem přestal i kouřit, jde tady prostě o celkovou změnu životního stylu, vždyť to už není možný, já jenom každej den někde kalím, všude kam přijdu tak mě lidi vzpouzej ať jdu pařit, a protože mám kotel kamarádů tak to funguje tak, že se každej večer vydávám na Mars. Už si fakt připadám jak reklama na ethanol, úplně cejtím jak mě to všechno vymazává, s takovou ze mě za chvilku bude úplná troska ... ty yo ... v nejlepším přestat. Já mám dojem, že ještě pár takovejch akcí a normálně odpadnu ... kurwa, možná jsem se neměl dívat na ten Human Traffic   ...zní to jako dojezdová hymna pařanů ...

4 Safránek Safránek | 11. března 2006 v 18:38 | Reagovat

Kamile, Myslím že jsem jeden z tvích nej. kamarádů(si teda myslím). A Jestli chceš omezovat svůj dosavadní život, takovej jakej je, nebo jaak ty chceš říkat - jakej byl. Pamatuj na to, říkals na akcích, že to jde do sraček, že časem na to každej kašle...........................................................................................jo, kašle..... protože třebas nemůže, (kvůli páci, ženský atd....ale nás zatím nic KAMILE nedrží od toho si užívat. Podle mě každý přestane, ale až nastane čas. Každý den to vidím kolem sebe. Moji kamarádi odcházejí.....za prací, atd... A jde to sraček.... Jsou ale lidi, MY, kteří ještě povinnosti, jako ti ostatní nemají. A TEN ČAS JE DŮLEŽITÝ VYUŽÍT. Jinak by sme se na to mohli všichni vysrat a žít normálním "dospěláckým" životem, ale to mi nechceme. Né teď, kdy prostě ještě nemusíme........

5 Safránek Safránek | 11. března 2006 v 18:43 | Reagovat

Až to všechno dojde, budem alespoň na to vzpomínat........

6 Kazma_budem pořád hraví dokud budem zdraví Kazma_budem pořád hraví dokud budem zdraví | E-mail | Web | 11. března 2006 v 20:20 | Reagovat

Safranek : .... tak tohle je velka pravda ...jj mas fakt naprosotu pravdu, je to presne jak rikas ... dobre ...mrdam na nudnej, stereotypni, posranej, dospelackej zivot, na to bude času dost až budeme senilní nasraní idioti ...díky za impuls ..to byla asi jen chvilkova slabost ...pokracujem v jizde ...a telo to bude muset jeste chvilku vydrzet ...

7 Radek Radek | 11. března 2006 v 23:07 | Reagovat

Kamile kdyz budes porad hulit tak se senilnim idiotem nikdy nestanes a na nic uz cas nebude.....A proto sem prave ted prestal kourit a chci se dozit veku kdy budu sledovat v televizi riskuj a poslouchat Evu a Vaška(skupina Surf)...

8 Radek Radek | 11. března 2006 v 23:12 | Reagovat

Vlastne hovno.....Radim slavi o vikendu narozky,takze tam se jeste naposled sprasime a bude to prave tam kde tipnu svoje posledni cigaro...

9 Kazma Kazma | E-mail | Web | 11. března 2006 v 23:17 | Reagovat

2 Radek : ....ty aby ses nepřidal :) ... ale, ne ...sem rád, pojďme do toho spolu, vždyť ve dvou se to lépe tánhe ...ale stejně mám nakouřený o pár let víc než ty, takže si dej ještě klidně pohov protože chci chcípnout dřiv než ty ...co bych tu totiž sám pak dělal woe ...:)

2 all :  tím, že pokračuju v jízdě jsem myslel to, že budu dál pařit a užívat každýho zasranýho dne a všech možností jak si voblbnout hlavu, jen prostě vynechám cigarety ...nemyslel jsem tím to, že budu kouřit ...já sem nekuřák a nechci už s tím mít nic společnýho ... :)

10 Kazma Kazma | E-mail | Web | 11. března 2006 v 23:19 | Reagovat

2 Radek : .... no jasný ... :) ty už sis těch "posledních" cigaret dal taky kotel co ? :)   ...myslím, že v pátek jsi povídal cosi o tom, že si dáš poslední cigaretu po cestě z nádru a pak to balíš ... lol :)

11 Marcel Marcel | E-mail | 12. března 2006 v 12:45 | Reagovat

Tak jak je po 24 hodinách bez cigaret, nekuřáku ?? :-) pak napiš po kolika dnech si to vzdal.......

12 Kazma Kazma | E-mail | Web | 12. března 2006 v 12:58 | Reagovat

Marcel : oka ...dobrej napad ... budu sem po nekolika dnesch psat jak to zvladam a co pocituju ... (abstinencni priznaky a tak)  ...hehe to bude prdel, dik ...   jinak zatim to jde pac sem zavrenej doma ...nejhorsi to bude dneska vecer ....

13 Safránek Safránek | 12. března 2006 v 13:20 | Reagovat

To jo, proč né. Dobrý nápad.

14 Vojtik Vojtik | 12. března 2006 v 16:06 | Reagovat

doufam ze ti to frajere vydrzi az do smrti... Ja nejsem schopen se tech sracek zbavit..

15 Kazma Kazma | E-mail | Web | 12. března 2006 v 19:12 | Reagovat

Vojtik : diky diky ...taky doufam .... jestli se jich nezbavim ted tak za dalsich pet let uz vubec ne ...

16 Marcel Marcel | E-mail | 12. března 2006 v 20:27 | Reagovat

Tak jak to zvladame ? abstacek uz se objevil ?

17 p p | 12. března 2006 v 20:52 | Reagovat

abstak - pozor na sve okoli..probudi se v tobe hluboko drimajici sklony k nasili a agrese...na noc by si se mel zamykat sam nekde do kumbalku...a kvuli bezbezi ostatnich tam byt radeji po cely den...jednou to urcite prestane..musi..nebo ne..

18 Foxtrot Foxtrot | E-mail | Web | 12. března 2006 v 21:23 | Reagovat

nečetl sem si ani článek ani komentáře - nemám totiž čas na pičoviny, ale já sem kdysi taky kouřil a dokázal přestat, stačí prostě chtít. Nejhorší je asi těch prvních 14 dní, pak se to začíná nějak uklidňovat, ale je to hnus. I teď asi po roce a půl mám někdy chuť, ale už na to ani nemyslím. Prostě nemusím, nemusím.

19 Safránek Safránek | 12. března 2006 v 21:47 | Reagovat

Foxtrot: ty si magor, moc dobře si vspomínám na to tvoje přestávání. Užmoulaná, oslintaná cigareta v tvojí pracce a jediný co ti chybělo, byli sirky....:)

20 Foxtrot Foxtrot | E-mail | Web | 13. března 2006 v 7:43 | Reagovat

ale nezapálil sem si!

21 Kazma Kazma | E-mail | Web | 13. března 2006 v 14:03 | Reagovat

Marcel : pres den je to v klidu, ale nejvetsi pruser je to vecer v hospe ...kdyz clovek cumla to pivko a neco mu chybi v ruce ...

p : potreboval bych se tam ale zavrit s nekym ... (co vy na to slečno ?)

22 nikolai nikolai | 13. března 2006 v 20:42 | Reagovat

Tak to tak procitam a rad bych poznamenal jednu vecicku k "nasemu" zpusobu zivota. Co se tyce toho prestavani se vsim co je spatne, tak ver tomu, ze budes muset mit sakra silnou vuli. Protoze to neni jenom o koureni a o chlastu atd. To je o zivotnim stylu, na kterej jsme si bohuzel navykli a kterej se nam libi. To, ze je to styl, ze vsech stylu nejmene zdravy, je fakt. A prave jedine zdravi byva duvodem proc se lidi s timhle zpusobem zivota snazi skoncit. Protoze pokud od svych patnacti nedelas nic jinyho, nez jen chlastas a hulis, tak kdyz s tim pak seknes, tak se zkratka a jednoduse nudis. A to tak, ze hodne. A ta nuda je tak velka, ze si to zdravi dobrovolne nicis dal...

23 Mirek Mirek | 13. března 2006 v 21:35 | Reagovat

vy ten život nežijete vy ho prostě krájíte.

http://sz.ordinace.cz/lekce_uvod.php?lekce=6

drogy jsou špatné áááno.

24 Kazma Kazma | E-mail | Web | 14. března 2006 v 9:22 | Reagovat

nikolai : jo no ... mas pravdu. Tak je to se vsim, vsechno co je dobre vetsinou nebyva zdrave a "zakazane" ovoce chutna vzdycky nejlip  ... jen me fakt zajima jestli to nekdy skonci ...nechci byt v 25ti alkoholik :)

25 Karel Karel | 14. března 2006 v 9:38 | Reagovat

nooo...Kazmo nevim nevim co je s tym tvojim kourenim, ale co sem vcera videl...

26 Kazma Kazma | E-mail | Web | 14. března 2006 v 11:07 | Reagovat

Karel : Káájooo ....říkals, že to nepráskneš ...vždyť sem tě pozval na panáka :)

27 Karel Karel | 14. března 2006 v 11:23 | Reagovat

Ten panák měl snad být na narozeniny,ne?

28 Kazma Kazma | E-mail | Web | 14. března 2006 v 12:20 | Reagovat

2 Karel : no jo no ...ale vis jak ... :)

29 Kradam Kradam | 16. března 2006 v 11:53 | Reagovat

Hm, zajimave, ale myslim ze probiras obzmoulane tema a hned zezacatku bylo jasme ze na to nemas.Kazdopadne kaslals nekdy krev?Nebo po par pivech (myslim tak 5-6) mels dvoudenni kocovinu?Ja to mam normalne-a to neni vsechno- rano ralativne pohoda a pak to zacina.Zacinam blbe videt a slyset a pozdeji uz i prichazi vizualni a sluchove halucinace.Jako posledni nastupuji deprese jako krava-ALE TAKOVE COS NIKDY NEZAZIL.Jedine co to uklini je jit spat (neda se poradne usnout-je to neco mezi halucinacema a spankem) nebo sahnout po flasce.Kazdopadne cigarety sou nuda proti chlastu-premyslels nekdy proc bezdomovci denne chlastaj?Udrzujou se nazivu-FYZICKY a PSYCHICKY!Kdyby vypadli z kolobehu atk hned zdechnou.Bavil ses nekdy o tom se Zdenou(Rusava)?Ten po solidni kalbe musi prestavat nekolik dni-kazdy den  pije min-jinak se to neda vydrzet!Mam to podobne.Tak nehuhlej o naky svobode a svobodnym rozhodovani.Jednou si to zkusil a neni cesta zpet.Zivot uz nikdy nebude jak driv.Znas Nohavicovu teorii alkoholickyho kopce?Je spravne a funguje.Ja uz bohuzel lezu dolu.

30 Kradam Kradam | 16. března 2006 v 11:55 | Reagovat

P.S. Tyto mensi problemy mam po par letech spolecneho temer kazdodenniho chlatani s Bachorkou.Nekdo tomu rika delirko a jiny mensi fyzicka zavislost na alkoholu.

31 Kradam Kradam | 16. března 2006 v 11:59 | Reagovat

P.P.S. Mam to po tatikovi-proc myslis ze kali enem vino a nikdy se nenaliska treba z piva e? Me taky po dobrem vinu neni tak v prdeli.

32 Kazma Kazma | E-mail | Web | 16. března 2006 v 15:20 | Reagovat

Kradam : zrovna se nad tim se posledni dobou taky dost zamyslim, mam z toho docela strach pac uz zacinam pocitovat mirny "navyk" na chlast. Kdyz se podivam na ostatni jak zijou a dokazou se bavit i bez toho, tak jen korutim hlavou. A kazdy rano se po kalbe probouzim s pocitem viny a se slovy, ze tohle uz bylo naposeldy a ze uz prestavam chlastat a pak stejne prijde vecer, nekdo zas zavola a je to porad dokola.  ... Kde je ta hranice mezi tim, kdy je to v pohode a v norme a kdy je to pruser ??

... btw  ... neznam Nohavicovu teorii alkoholickyho kopce - vysvetli pls ...

33 Kradam Kradam | 16. března 2006 v 15:32 | Reagovat

Hranice je az zacnes mit sracky jak ja-kdyz du kalit tak si musim dat tri dny volno-jeden na kaleni a dva na dojezd ci jak tomu chces rikat-a bude horsi!

Nohavicova teorie alkoholickeho kopce:Kazdy mame nejak vysoky kopec-kazdy jinak vysoky-zacnes chlastat a zacnes lezt do kopce-jakmile lezes furt navrch je to vpohode-zlomovy bod je vrchol-jakmile se dostanes tam tak ti nic nepomuze-nic-doktori,psychologove,nic.Jak sem rek-kazdy ma ten kopec stejne vysoky-nekdo chlasta cely zivot a nic se mu nestane-nekdo se trikrat ozere a je nadosmrti zavisly.Nikdy nedopustit abys vylezl na vrchol, pac pak si v prdeli az do smrti.

34 Kazma Kazma | E-mail | Web | 16. března 2006 v 15:38 | Reagovat

2 Kradam : myslim, ze jsi chtel rict, ze kazdy mame ten kopec jinak vysoky - ne stejne (v predposlednim radku)  ... patrne preklep  

Ale to ye fuk, pochopil sem to ...fakt zajimavy ..je to tak .. ale kdy kua clovek pozna ten vrchol, to ye proste to co mi vrta hlavou ...takze kdyz jdu kalit a nepotrebuju 3 dny volno znamena to ze jsem oka ?

35 Kradam Kradam | 16. března 2006 v 16:01 | Reagovat

Jo-jinak vysoky-sorry.

Nejhorsi je ze nikdo nevi jak ma ten kopec vysoky.

A ohledne tech 3 dnu volna-to zalezi na tve psychice kdy si myslis ze je to v prdeli-fyzicka stranka je ovsem neco jineho a zaroven to s tim velice souvisi.

36 Safranek Safranek | 17. března 2006 v 17:28 | Reagovat

Kradama jsem chvilku zažil a možná i trochu poznal a chtěl bych jen upřesnit, že i když říkám, že kalím jako kráva a ti co mě znají tak to mohou potvrdit.teda doufám...tak si přesto nemyslím, že kalim jako "kalil" nebo snad ještě "kalí" Kradam. To prostě neprovozuju, žiju jinak a sám si myslím, že to co dělal, nebo jak jsem ho zažil já byl pro mě i v dnešní době opravdu extrém a mohu říct, že v tomto případě znám svou míru. Možná naivita, ale opravdu si myslím, že ji znám........

37 Safranek Safranek | 17. března 2006 v 17:29 | Reagovat

Každopádně s tím kopcem nemohu nesouhlasit................Jo to TAK!!

38 Kazma Kazma | E-mail | Web | 17. března 2006 v 23:08 | Reagovat

bratr byl vzdycky prase ...

39 Kradam Kradam | 19. března 2006 v 22:21 | Reagovat

Jo Kradam je prase-srat na chlast a vymazat si palici hulem-po ni na tebe nezautoci kocab.

40 Lulu Lulu | 22. srpna 2006 v 19:54 | Reagovat

Nevim proč sem píšeš takový sračky..který zajímaj jen tebe a tvý kámoše...měl bys sem psát něco co zajímá vetsinu dnešní mladeže..žádný osobní žvásty..(řekněte mi že jsem sračka, slaboch, ubožák a lhář - to jsi už jen proto že si začal kouřit a teď chceš přestat, že jsi nedomyslel že Tě to za pár let nebude naplňovat a už to z teb enebude dělat frajera s cígarem v hubě.jo..a jěště neco, když píšeš něco pro lidi tak se snaž vyvarovat chybám kkterý by neudělala ani moje 9-ti letá dcera..neřikám že musíš psát pořád pravopisně...když si píšeš neco s kamarádem nebo do nějaký diskuze tak si piš třeba jak totální ignorant, ale když píšeš něco pro lidi..zkus aby to vypadalo trochu inteligentně..mno, drž se těch rad ode mě..a určitě tvůj blog stoupne na kvalitě...měj se fajn ahoj

náhodná navštěvnice Lulu

41 Kazma Kazma | E-mail | Web | 22. srpna 2006 v 23:02 | Reagovat

2 Lulu : lol ... ale já to nepíšu pro Vás, já to píšu pro svý znamý ... jediný co beru jsou ty chyby ... sorry  ... zbytek je hovno

42 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 7. března 2012 v 2:23 | Reagovat

Responding to Louis Vuitton Outlet that his Iran policies are too weak,President Obama on Tuesday challenged his opponents to make a case to Louis Vuitton Outlet for a military strike.

43 Chanel Bags Chanel Bags | E-mail | Web | 18. srpna 2012 v 5:05 | Reagovat

The best solution is to buy your favorite Chanel bags online! There are many websites and online stores that stock the latest collection of Chanel handbags season and is very convenient in the transaction for your business office. Often you can find the bags at low speed or at a discount.

44 Coach Factory Outlet Coach Factory Outlet | E-mail | Web | 8. září 2012 v 2:47 | Reagovat

"A teacher who is attempting to teach without inspiring the pupil with a desire to learn is hammering on cold iron." -- Horace Mann

45 Coach Outlet Online Coach Outlet Online | E-mail | Web | 17. září 2012 v 6:31 | Reagovat

By advisor retailer online sites, you could learn a number of amazing advisor wholesale handbags, advisor designer bags not to mention advisor billfolds by economical deals not to mention, you furthermore mght pick up 80% apart sell advisor services. Advisor over the internet services, even if made available by affordable,

46 Coach Outlet Online Coach Outlet Online | E-mail | Web | 28. září 2012 v 8:28 | Reagovat

caili0921This is a mainstream view in the community have great supporters, great view.

47 Coach Outlet Online Coach Outlet Online | E-mail | Web | 17. října 2012 v 11:12 | Reagovat

lilingling@wind1017 A good teacher can take a subject and help make it crystal clear to the students. A bad teacher can take that same material and make it impenetrable. Or a bad teacher can devote so little time and effort to preparation that the material presented is intrinsically confusing and disorganized.lilingling@wind1017

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama