... život je krátký - a proto žiju na plné obrátky !

Život na intru

11. února 2006 v 0:55 | Kazma |  Old school
Asi by byl hřích, kdybych se zde nezmínil o velké části mého života a tím byl život na internátu.Na
začátek tohoto článku bych se chtěl omluvit, za nějaké možná nepřesné informace, je to způsobeno tím, že za 4 roky strávené na internátě jsem přišel zhruba asi o 4 000 000 mozkových buněk (ale stály za to!). Na vině byl především tvrdý alkohol, tvrdé cigarety, tvrdá mariuhana, a další tvrdé srandy, které stejně jako tužka a pravítko nepochybně patří k té pravé náplni studentského života.
Jak to všechno začalo ?
V posledních dvou ročnících Základní školy, kdy se mladí o životě nic netušící lidé rozhodovali co budou po zbytek svého života vyrábět a všichni v tom měli naprosto jasno, já neměl absolutně žádné tušení kterou cestou se vydám. Většina lidí ze ZŠ šlo na učňáky a podobný srandy, na střední školy a gymnázia chodili jen lidé s nadprůměrně dobrými známkami, mezi které jsem rozhodně nepatřil, držel sem se vždycky tak nějak uprostřed, abych byl vykrytej, neměl problémy, ale přitom nestrávil mládí nad knížkama. Myslím, že s touhle strategií válčím doteď (a fakčí). Každopádně, nevím jestli je to tím, že oba moji rodiče mají vysokou školu a byl jsem k tomu od mala "vedenej" nebo jestli jsem si to nějak sám vnuknul, ale každopádně jsem si ve svém životě posadil vzdělání mezi ty vyšší příčky mého žebříčku životních hodnot a tak jsem věděl, že jediná přijatelná cesta pro mě bude střední škola. Od těch lidí, kteří šli na ty učeliště apod. jsem se setkal docela s výsměchem, páč jsem byl takovej "třídní šašek" (ostatně jako celej můj studentskej život … ale věřte, že mě to baví víc než Vás!) ...by the way ( kdo se směje naposled ... :) )
V té době mě docela bavily počítače a tak jsem hledal školu spíše s tímto zaměřením. A jelikož můj bratr už druhým rokem studoval SSOŠ Kunovice začal jsem se o tu školu blíže zajímat, po bližším ohledání letáků a propagačních materiálů se můj pohled upjal jen na jedno místo : NULTÝ ROČNÍK > BEZ PŘÍJMACÍCH ZKOUŠEK ... a měl sem jasno, taková nabídka se neodmítá. Po úspěšném přijetí jsem se rozhodoval kde budu celé ty 4 roky "studia-hehe " přebývat. No a jelikož můj bratr už 2 roky na internátu Mojimír v Uherském Hradišti bydlel, bylo jasné kde budou směřovat mé kroky.
Pamatuju si, že než jsem poprvé nastoupil na internát, ptal jsem se stále dokola bratra jaký to tam je, jak to funguje, co je tam za lidi, jak se tam chovat, atd ... jediné co mi vždycky odpověděl bylo : "Šak uvidíš chlapče, to poznáš sám" ....dřív jsem mu to měl za zlé a považoval jsem tuto odpověď za naprosto nedostačující, ale kdyby se mě dneska po těch letech nějaký "tupý deváťák" zeptal jaký to bude na intru, asi bych těžko našel jasnější a výstižnější odpověď, než jakou mi dal před 5ti lety můj bratr.

Jak chlapec uviděl a poznal sám
První den na internátě byl plný poznávání, asi bych složitě hledal ve svém životě situaci, kdy jsem se cítil víc jako Alenka v říši divů.
První jsem se seznámil s fousatým pánem kterému tam všichni říkali pan Sabák, ten mi vysvětlil na co je skříňka na boty, na co je odpadkový koš, na co je prostěradlo a povlečení, kdy se dělá generální úklid, jak se pastuje podlaha (ti mladší už o to přišli, mazáci ví o čem je řeč :)), kdy je porada a další vesměs nepodstatné věci, které si nebylo třeba nijak zvlášť pamatovat, protože v průběhu těch čtyř let nám byly pravidelně s čím dál větší frekvencí a razancí opakovány.
Hned jakmile jsem si prohlídnul pokoj, šel jsem si prohlídnout i svého prvního spolubydlícího.Vyšel jsem ven na hřiště kde s basketbalovým míčem poskakoval do půl těla nahý dlouhovlasý kluk, který mi podal ruku a představil se mi jako Michal Prusenovský (později přezdívaný též Šimpus, Fuck, Prsen apod… ), tento člověk mě za pobyt na intru opředl tolika historkami, že jsem mu pomalu zažínal věřit, že se některé z nich opravdu staly.
Za 4 roky pobytu na intru jsem vystřídal spousty pokojů a spousty spolubydlících. Mezi ty nejzajímavější pokoje a spolubydlící bezpochyby patřili Patrick a Šafránek aneb pokoj číslo jedna.
Jak se ze mě stala jednička
Už si přesně nepamatuji jakým způsobem jsem se dostal na pokoj číslo jedna, nejspíš jsem někoho
uplatil nebo tak něco, každopádně jsem měl možnost strávit docela dlouho dobu s těmito dvěma elementy a zažily jsme toho spolu spoustu. Asi nemá cenu to sem všechno psát, protože by ten texťák měl v závěru nějakých 900GB a bylo by to tak dlouhý, že by to stejně nikdo nečetl. Ti co to s náma zažili, ti ví … a ti co ne, ti jen tiše závidí.
Na intru jsem za tu celou dobu poznal strašnej kopec lidí a udělal si tam strašnou horu kamarádů, bohužel je jich taky spousta kteří, nás opustili a třeba už je nikdy v životě neuvidím.O to víc si pak člověk váží když mu někdo z těch kamarádů zůstane i na delší dobu než jen po dobu studií na střední škole, někdo kdo ví co se tam dělo, někdo kdo to od začátku zažil až do konce, protože já osobně ty první 2 roky na intru považoval za ty nejlepší. Doufám, že na to pánové nikdy nezapomenete a že ty contacty budem udržovat i nadále kua, já myslím, že jsme spolu urvali kus života a naložili s ním tím nejlepším způsobem. Nevyserte se na to ….

Co mi život na intru dal ?

…heh …co mi dal, dal mi všechno. Všechno co jsem potřeboval, všechno o čem normální lidi ani nesní. Dal mi spoustu životních zkušeností a poznal jsem spoustu nových věcí.
Poznal jsem co je to opravdová láska, poznal jsem co je to opravdové zklamání, poznal jsem co je opravdové štěstí, co je opravdové přátelství, poznal jsem kdo je opravdu kurva, poznal jsem co je život, co je v něm důležité a co ne.
Co mi život na intru vzal ?
NIC!Vůbec nic, nic co by stálo zato to sem napsat. Nelituju ani jedné jediné minuty z těch čtyř let, ani jedné ... Stejně tak jako bych ani jednu jedinou minutu neprodal za žádné peníze světa.
Tímto bych chtěl pozdravit absolutně všechny, které jsem tam měl tu čest za ty celé 4 roky poznat, kdybych je měl tady všechny psát, byl by to pěknej seznam, však oni ví ….
Bylo mi ctí tam s vámi být, byly to ty nejlepší 4 roky mého života a nikdy na to nezapomenu, nikdy …
No a jak je to teď ?
V posledním ročníku střední školy, kdy se mladí o životě lehce tušící lidé rozhodovali co budou po zbytek svého života vyrábět, většina v tom měla jasno, jen já pořad nevěděl co dál a tak jsem zůstal.
Ale pravda je, že už to není co to bylo a už to takový ani nikdy nebude …člověk by měl asi žít přítomným okamžikem, na ty staré časy jen v dobrém vzpomínat a doufat, že v budoucnu bude ještě líp. Z toho úplně nejzdravějšího internátního jádra už mi tu zbyl jen Šafránek a Steve a samozřejmě nějaký ty holky ....vlastně už jen Anička
Závěr
Takže jaký byl život na intru ? Byl přesně takový jaký jsme si ho udělali a doufám, že mluvím za všechny, když řeknu … že se nám to kurva povedlo !! HOUGH
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kódl Kódl | 11. února 2006 v 12:12 | Reagovat

tož jako to je špica!)Eště že jsem tam nebydlel-)na privátě to bylo jiné kafe po 4 létapáně-)

2 Kazma Kazma | E-mail | Web | 11. února 2006 v 13:28 | Reagovat

2 Kodl : no jo, privat je uplne o necem jinem Kajo, konecne mam tu moznost to posoudit ...jeste ze jsem nebyldel na private od prvaku ...fuj

3 Kódl Kódl | 11. února 2006 v 13:37 | Reagovat

nahodou na privatě to bylo velice fajn:-))

4 nikolai nikolai | Web | 11. února 2006 v 14:55 | Reagovat

Ole. Konecne jsem si od tebe precetl smysluplny clanek. Jen tak dal.

Mimochodem cos me to na ty fotce posadil na ksicht?

5 Kazma Kazma | E-mail | Web | 11. února 2006 v 15:26 | Reagovat

nikolai : diks, hehe ...ty uz si na to nepamatujes ? Je to z leta, u Pepika na zahradce

6 WAD - já nečtu potajnu kosmopolitan svojí starý... WAD - já nečtu potajnu kosmopolitan svojí starý... | 11. února 2006 v 17:30 | Reagovat

Není ta fotka: by Adámkovi brýle ? desigHn papíroví oči ? :D JJ, dobrej článek kazimíre, tenhle se ti povedl, jelikož sem byl taky na intru (někde jinde) tak vím o čem mluvíš.. jj, studentský léta... :D mmnt, ale my sme pořád ve škole, takže to bude v klidu... :) Ted tak premýšlím že bydlels chvíli na v kunovicích na intru ne ?? chlípníku :D

btw:Můžeš ještě naspat článek i o střední ne ? Pokuřky v létě na parkálu, nebo v Ňju Jorku sou uplně nezapomenutelný... :D

7 Kazma Kazma | E-mail | Web | 11. února 2006 v 17:51 | Reagovat

WAD: dík, jj sou to Adámkovi paírový brejle :)

Na Zahonech sem bydlel jen chvilku, sel jsem tam kvuli Bobinovi a hlavne kvuli kundam, ale kundy staly za hovno taxem vzal Bobina a vratily sme se zpatky na "domu" ...na Mojimir !

Šak něco napiš Pafko o škole, přispětje každej svou trochou a názorem, třeba Kodl už něco takovýho smolí ...když každej napíše nějakej článek bude to hustý ...no tak se dej taky do toho ...

8 Džony Džony | 11. února 2006 v 20:52 | Reagovat

uzasnej clanek, uzasni lidi, uzasny zazitky, proste nejlepsi roky myho zivota a dekuju za to moc... kazdymu se nepostesti mit takovy zazitky jaky sem mel na intru ja a muzu rict ze bych to ani za nic nevymenil... bydlel sem na dvou intrech (St. město, UH), dojizdel sem a byl i na private ale neco takovyho jako je intr (presneji mojmir) a takovy lidi jaky sem tam poznal  se neda(ji) nahradit..

9 Kazma Kazma | E-mail | Web | 11. února 2006 v 21:26 | Reagovat

Džony : přesně! ...a kdo nezažil, nepochopí  ... mohl bych tady psát članky dlouhý jak D1a stejně to neřekne ani desetinu toho jaký to bylo ...je to jako se vším ...můžu ti milionkrát řikat jaxe řídí auto, ale stejně o tom nevíš nic dokud si za něj nesedneš a poprvý nesešlápneš pedál, mužete přečíst všechny výtisky Brava a Playboye a stejně se dozvíte jakej je sex jen až ho poprvý prožijete ....prostě kdo tam byl tak ví  

.... můj velkej ReSpeCT všem co ví !

10 Kódl Kódl | 11. února 2006 v 21:46 | Reagovat

kluci ale na privátě to bylo taky dobrý:))ja si nestezuju-)

11 Kazma Kazma | E-mail | Web | 11. února 2006 v 21:48 | Reagovat

Kodl : privec byl upplne o necem jinem Karle ...viz prispevek č. 9   -( ...a kdo nezažil, nepochopí ...)

ale jinak verim, ze i na private se dely veci ..

12 WAD - Za všechno může čas, ten co se skrývá c nás, mezi prstama protíká, tak ucpáváš, jointma, pivama, kecama... WAD - Za všechno může čas, ten co se skrývá c nás, mezi prstama protíká, tak ucpáváš, jointma, pivama, kecama... | 12. února 2006 v 15:25 | Reagovat

JJ lidi, teď sem si vspoměl ještě jak sme jezdívaly dycky vlakem z intru, pátek.. tý vole.. dycky mega pěcha do kunovic, cího v UH, přestoupit v St. Městě. cígo a tad.. Kardan, JoHny, Stojans, Kazma, Milan, Peca King, Bobin, Mára a já.to byly časy.. nostalgie jak ***

13 Kazma Kazma | E-mail | Web | 12. února 2006 v 15:57 | Reagovat

WAD : doo pice matereee ...tak na to uz sem malem zapomel, kua to byly casy ...zadny auta, zadny ridicaky ....ty woe ... mely ty casy svy kouzlo fakt ze jo ...kua, hezky vzpominky ....

14 WAD - Nehas co nepálíš WAD - Nehas co nepálíš | 12. února 2006 v 19:02 | Reagovat

to jo, a takovejch věcí bylo mega... ve škole.. pamatuje te si na hodiny v pátek s Jurčou ?? kazma tam jezdil po třídě na fošně a vůbec nikdo nevěděl o co tma jde, tajný pokuřky 500 metrů od školy )na té polňačce vzadu za školou), stresy ze 2 neomluvenejch hodin.. je toho mega, rád na to vspomínám, i na ty lidi.neboj Kejmle, patříš mezi ty good lidi na který si dycky rád vspomenu.. :D

15 Kódl Kódl | E-mail | Web | 12. února 2006 v 19:12 | Reagovat

ja myslim že "good" lidi byly šeci at si rika kdo chce co chce-)!

16 Kazma Kazma | E-mail | Web | 12. února 2006 v 19:41 | Reagovat

WAD : heeey do pi** ...Pafko, vzdycky mi pripomenes nejakou paku, na kterou sem uz davno zapomel - ReSpEcT, s tim skejtem si me fakt dostal, bylo to tag  ...

(jinak dik, ty taky)

Kodl : jj az na par vyjimek yo

17 WAD - ser na všechny co chou být v čele, ser na všechny co melou držkou... WAD - ser na všechny co chou být v čele, ser na všechny co melou držkou... | 12. února 2006 v 20:04 | Reagovat

to jo..dlouhodobá paměť je u mě ok :D a na to co je v klidu sen ezapomíná.. stejně tak i na tvoji kazetu kde bylo dycky ob jednu písničku nahraný "hlasuj proti", nebo to jak ses stratil na nádru v hulíně, jak bylo vízo a tys došel po draku a oznámils "nevíte kde mám auto ??" :D je toho mega !!

18 Kódl Kódl | E-mail | Web | 12. února 2006 v 20:14 | Reagovat

vyjmenuj ty vyjimky?kterí pak se vám nelíbili pánové?to by me zajímalo:))

19 Kazma Kazma | E-mail | Web | 12. února 2006 v 20:15 | Reagovat

WAD : háááááááááááá ...:))))))))))))))))))))  ...to snad neni mozny ... vubec bych si na takovy veci nevzpomel, to byly paky !

ReSpECt

20 Kazma Kazma | E-mail | Web | 12. února 2006 v 20:16 | Reagovat

Kodl : myslel sem tim takovy nevrazny lidi,  na ktery se za chvilku zapomene ... viz Jurcos, nase 2 princezny, apod ..

21 Kódl Kódl | E-mail | Web | 12. února 2006 v 20:41 | Reagovat

aha no tak to jo princezny..radsi mlčím a jurčoš mi přišel trochu hodně divný...nevímm co se mu dělo..v lebeni:)

22 Kazma Kazma | E-mail | Web | 12. února 2006 v 21:05 | Reagovat

podle mě šlo o narkomana v tom posledním stádiu závislosti, po kterém už následuje jen smrt ..:)

23 Kódl Kódl | E-mail | Web | 12. února 2006 v 21:34 | Reagovat

:-D beztak ty jo on enem stál, mlčky, nic kloudného z něho nevylézlo tož kurnik co to bylo za *****?:))

24 Kaktus Kaktus | 13. února 2006 v 0:35 | Reagovat

Co víte, třeba už celé 4 roky v kuse počítá novou teorii relativity a za další 4 se s ní vytasí a bude nový Hawking...a mi jsme ho jen celou dobu rušili:-)

25 Kódl Kódl | E-mail | Web | 13. února 2006 v 8:07 | Reagovat

zdeňku máš moc bujnou fantazii...jebat idu na službu na vlek čáutě

26 Kazma Kazma | E-mail | Web | 14. února 2006 v 12:56 | Reagovat

Karel neumi jezdit na vleku tak u neho enem stooojiii  :)

27 Kódl Kódl | E-mail | Web | 14. února 2006 v 13:35 | Reagovat

ja sem VLEKAŘ žádná čokoláda chapeš?!:)) lol)dneska sem vole jezdil na lopatě na něm a to jen tak někdo neumí))

28 Kazma Kazma | E-mail | Web | 15. února 2006 v 13:20 | Reagovat

Kodl : hele hele ...bacha s těma čokoládama, urážíš mého přítele Pafku, a to všechno proto, že je černej !

29 Safranek Safranek | 15. února 2006 v 15:03 | Reagovat

Hele borci, já vůbec nevím očem mluvíte, na žádnem intru sem nikdy nebydlel. Dovezla mě moje mateřská loď ze souhvězdí Pooswe270009M před dvěma lety a žádného p. Sabáka jsem nikdy nepoznal. Takže ani vlastně nevím kdo vlastně jste a vůbec. Baf.

30 Kódl Kódl | E-mail | Web | 15. února 2006 v 15:38 | Reagovat

bereš zas drogy s vratou ne?

:-D

:-D

:-D

31 WAD - ..jen se neboj, využilju tvý slabiny, dám si tě na chleba jako plátek salámu, brečíš mi tu jak standa z doliny, potí se z tebe stejně kila slaniny... WAD - ..jen se neboj, využilju tvý slabiny, dám si tě na chleba jako plátek salámu, brečíš mi tu jak standa z doliny, potí se z tebe stejně kila slaniny... | 16. února 2006 v 9:14 | Reagovat

2kazma: sem rád že ses zastal svých černých kamaradů a bratří... (viz p.č.28) není to lehké žív v této době s černou pletí :D rasisti...

btw: i pozadí tohodle blogu je bílí... sku*vení rasisti... my chceme černé blogy, černé paní, černé peří, černé peří, černou vdovu, černou křídu, černé mléko a nakonec i černé bělmo v očích..a BASTA !...ehm...RASTA ?

:D

32 Safránek Safránek | 16. února 2006 v 13:10 | Reagovat

Poskytnu pár informací o Vráťovi. 3-4 měsíce jsem ho nepotkal, ale dozvěděl jsem se že dálkově studuje 1. ročník nějakého učňáku v Břeclavi. Do toho provádí činnost mě nepochopitelnou. Řekne mi někdo co kua znamená "svíčkový technik"?

33 Kazma Kazma | E-mail | Web | 16. února 2006 v 13:55 | Reagovat

2 sAFRAÁNEK : HEHE

2 Pafka : dam sem tedy black background aby te to nepohorsovalo :)

34 Kódl Kódl | E-mail | Web | 16. února 2006 v 14:36 | Reagovat

no svíčkový technik znamená že na hranici v břeclavy vyměnuje projíždejícím autům svíčky ne? něco jak umývání oken:-D nebo ne?:))))))

35 Safranek Safranek | 17. února 2006 v 10:02 | Reagovat

Podle mě to bude mít něco společnýho s voskem. Něco jako svíčky na hroby či co.

36 Kódl Kódl | E-mail | Web | 17. února 2006 v 10:22 | Reagovat

jako že leští voskem hroby jo?:)tý koke:)

37 Kazma Kazma | E-mail | Web | 17. února 2006 v 13:05 | Reagovat

... nene ...to budou svíčky z rypáku ...utírá je turistům :)

38 Kódl Kódl | 18. února 2006 v 20:00 | Reagovat

jó ty woe kamile tys na to kápnul:))

39 korgann korgann | 9. dubna 2006 v 20:14 | Reagovat

Co dodat, snad jen diky za ty 2 roky co sem tam s vama vsema mohl stravit...Nektery bych sice nekdy zabil, ale byla ceset vas poznat!DIKY

40 Kazma Kazma | E-mail | Web | 10. dubna 2006 v 14:06 | Reagovat

napodobne .... bylo to bezva !

41 juris* juris* | 23. září 2009 v 22:34 | Reagovat

kluci od nedele jdu na intr...chci s itaky enco zazit tak uvidim no..a za rok vám dam vedet tady

42 coach outlet coach outlet | E-mail | Web | 18. září 2011 v 15:58 | Reagovat

postpubertálními duševními pochody, případně se nechat odborně vyšetřit ? Nebo to tam prostě vidíte taky ? Pokud , je to strašná blbost, ale když máš talent, taxe neubráníš ;)

43 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 7. března 2012 v 2:23 | Reagovat

Responding to Louis Vuitton Outlet that his Iran policies are too weak,President Obama on Tuesday challenged his opponents to make a case to Louis Vuitton Outlet for a military strike.

44 louis vuitton uk louis vuitton uk | E-mail | Web | 6. dubna 2012 v 3:01 | Reagovat

Responding to Louis Vuitton Outlet that his Iran policies are too weak,President Obama on Tuesday challenged his op1

45 coach outlet online coach outlet online | E-mail | Web | 6. dubna 2012 v 4:57 | Reagovat

e má kazma tu hlawu) -) hoši, nic si z toho nedělejte... až budete mít 10 bodů, tak teprv začněte

46 [coach outlet] [coach outlet] | E-mail | Web | 6. dubna 2012 v 4:57 | Reagovat

svou provokativností odlepila můy zrak z chodu silničního provozu, který nasledovně putoval k tělu oné neznámé a tím mi prakticky uchránil od jisté zlomeniny nosu.......

47 coach factory outlet coach factory outlet | E-mail | Web | 6. dubna 2012 v 4:57 | Reagovat

...(je pravda, že většinou s tebou)..byť to není důkaz, že jsi špatný jezdec, naopak....řidičské umění hodnotím podle toho, jak dobře se na místě spolujezdce cítím, a pokud držíš volant v ruce ty, vím, že jsem v bezpečí, nemám strach........a to, že sme měli pár "karambolů" se není če

48 coach outlet factory coach outlet factory | E-mail | Web | 13. dubna 2012 v 9:20 | Reagovat

I agree with your blog, lucky to read your blog! It makes me have the cou

49 Coach Factory Coach Factory | E-mail | Web | 17. dubna 2012 v 10:53 | Reagovat

I am very interested in this topic for you, do not know if you can share with me.
http://www.coachfactoryi.com

50 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 24. května 2012 v 9:05 | Reagovat

How to Identify the Fake Coach Wallets

51 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 25. července 2012 v 4:50 | Reagovat

It can be worn over the shoulder, Louis Vuitton Outlet around the elbow, or grabbed by hand – the MOST trendy way. How you hold the bag is the least of your problems – trying not to wear this gem of a bag everyday – now that’s another story!

52 Chanel Bags Chanel Bags | E-mail | Web | 18. srpna 2012 v 3:36 | Reagovat

The best solution is to buy your favorite Chanel bags online! There are many websites and online stores that stock the latest collection of Chanel handbags season and is very convenient in the transaction for your business office. Often you can find the bags at low speed or at a discount.

53 Coach Factory Outlet Coach Factory Outlet | E-mail | Web | 8. září 2012 v 2:35 | Reagovat

Volume refers to the total space contained within a three-dimensional figure.Volume is expressed in cubic denominations, such as cubic feet or cubic inches.

54 Coach Factory Outlet Coach Factory Outlet | E-mail | Web | 28. září 2012 v 8:10 | Reagovat

caili0921This is a mainstream view in the community have great supporters, great view.

55 Chanel Bags Chanel Bags | E-mail | Web | 10. října 2012 v 9:15 | Reagovat

The fashion house, Chanel, released a line of bags and accessories for last Christmas, the Chanel Unlimited Collection, designed by Karl Lagerfeld. Although this collection was born in cold winter, it is more suitable for the coming summer days.

56 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 17. října 2012 v 10:39 | Reagovat

lilingling@wind1017 A good teacher can take a subject and help make it crystal clear to the students. A bad teacher can take that same material and make it impenetrable. Or a bad teacher can devote so little time and effort to preparation that the material presented is intrinsically confusing and disorganized.lilingling@wind1017

57 Coach outlet Coach outlet | E-mail | Web | 2. listopadu 2012 v 4:35 | Reagovat

Find articles to use on your website using our advanced search tool below. It will also return related searches when applicable.

58 cheap louis vuitton cheap louis vuitton | E-mail | Web | 2. listopadu 2012 v 7:28 | Reagovat

Diving deep in to the ocean of experience he is merged in silence.

59 Lotte :D Lotte :D | 24. února 2013 v 15:15 | Reagovat

No jo Intr je prostě skvělej ;D Neměnila byvh.

60 Honza Honza | Web | 4. března 2015 v 12:49 | Reagovat

Super zivot na koleji.. http://gigavideo.cz/nejlepsi-spolubydlici-na-koleji/ :D

61 Evelyne Evelyne | Web | 18. července 2017 v 16:05 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6Plus. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Detailov WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama